Szukaj
Edit Content

Oderwij się od codziennego zgiełku, stresu oraz tempa życia. Skorzystaj z zabiegów gwarantującą piękny wygląd i poprawiających samopoczucie.

Umów się na zabieg:

Bądź z nami na bieżąco:

Terapia Punktów Spustowych

Nasze Zabiegi

Terapia Punktów Spustowych

Terapia punktów spustowych


jest też nazywana terapią mięśniowo-powięziową. Jest to techniką, która głównie wykorzystuje różne formy ucisku na wrażliwe miejsca w tkance mięśniowej. Jej celem jest uwolnienie się od bólu i poprawa zaburzonych wzorców ruchowych.


Punkty spustowe (TrP, ang. trigger points) są znaną przyczyną bólów głowy, szyi i szczęki, bólów pleców w odcinku lędźwiowo-krzyżowym, objawów zespołu cieśni nadgarstka, łokcia tenisisty, i wielu rodzajów bólu stawów, mylnie przypisywanych zapaleniu stawów, zapaleniu ścięgien, zmianom zwyrodnieniowym ścięgien, zapaleniu kaletki maziowej lub uszkodzeniu więzadła. TrP mogą być odpowiedzialne za bóle przewlekłe i niepełnosprawność.

Punkt spustowy

to mały węzeł przykurczu w tkance mięśniowej. Stałe napięcie włókien punktu spustowego powoduje zaburzenie krążenia w okalającym go obszarze tkanki. Powstałe w skutek tego nagromadzenie produktów metabolizmu oraz niedotlenienia i brak wystarczającego zaopatrzenia w substancje odżywcze, niezbędne do prawidłowego przebiegu procesów metabolicznych, może utrwalić punkty spustowe na wiele miesięcy i lat – aż do czasu interwencji terapeuty. TrP odznacza się dużą bolesnością uciskową wywołującą ból w innych miejscach ciała (ból rzutowany)

Rozróżniamy punkty spustowe: centralne i satelitarne oraz aktywne i ukryte. Aktywny punkt spustowy wywołuje ból we wszystkich pozycjach dnia codziennego od aktywności mięśniowej poprzez stanie aż do spoczynku. Natomiast ukryty punk spustowy wykazuje bolesność poprzez palpację.

CENNIK

100 zł

/ 30 min

140 zł

/ 45 min

170 zł

/ 60 min

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami. Bardzo chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i pomożemy dobrać najlepszy dla Ciebie zabieg.

Dlaczego warto wybrać Nina Day Spa?

Nina Day Spa powstało z myślą o ucieczce od codzinnego zgiełku, stresu oraz tempa życia. W naszym salonie znajdą Państwo pełną ofertę zabiegów gwarantującą piękny wygląd i poprawiających samopoczucie. Nasz profesjonalny i świetnie przeszkolony zespół sprawi, że każdy zabieg wykonany zostanie na najwyższym poziomie przy użyciu starannie dobranych kosmetyków i preparatów najwyższej jakości. Gwaratujemy, że żadna chwila spędzona w naszym salonie nie będzie stracona, a osiągnięte efekty przejdą najśmielsze oczekiwania. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i serdecznie zapraszamy do wizyty w naszym salonie.

Odwiedź nas w nowym miejscu!

Serdecznie zapraszamy do naszego nowego salonu:

ul. Barniewicka 61
80-297 Rębiechowo