Karboksyterapia zwana terapią „cudownym gazem”, czyli dwutlenkiem węgla ogłoszona została największym przełomem w medycynie estetycznej.

Opis zabiegu

CO2 wstrzykiwany jest pod skórę przez niewielką igłę. Powoduje to silne rozszerzenie naczyń krwionośnych oraz powstanie nowych kapilar. Następuje zwiększenie przepływu krwi oraz tlenu i składników odżywczych do nakłuwanego obszaru. Poprawia mikro krążenie i wspomaga odnowę komórkową. Skóra stymulowana CO2 reaguje produkcją kolagenu, dzięki czemu staje się bardziej sprężysta. Zwiększenie dwutlenku węgla powoduje uruchomienie mechanizmów, odpowiadających za szybkie dostarczenie większych ilości tlenu do konkretnej okolicy.

Zabieg karboksyterapi jest bezpieczny, mało inwazyjny, bezbolesny i co ważne nie wymaga okres rekonwalescencji. O jego skuteczności świadczą liczne badania i publikacje naukowe.

Częstotliwość wykonywania zabiegów

Cykl zabiegów powinien mieścić się w przedziale od 8 do 12. Najczęściej wykonuje się max 2 zabiegi w tygodniu, które trwają od kilku do kilkunastu minut, w zależności od obszaru, któremu poddawany jest zabieg.

Liczba zastosowań tej metody jest imponująca.

 • Redukcja Cellulitu. Wprowadzenie CO2 prowadzi do uszkodzenia adipocytów oraz wzrostu lipolizy. Podczas zabiegu następuje rozluźnienie struktury zwłóknień, zwiększenia przepływów kapilarnych oraz usprawnienia przepływów limfatycznych.
 • Zmniejszenie wypadania włosów. Rozszerzone miejscowo naczynia powodują powstawanie nowych kapilarów oraz zwiększenie odżywienia tkanek, co powoduje wzrost macierzy i aktywowanie mieszków włosowych. Wyraźne zagęszczenie włosów widoczne jest po ok.10 zabiegach.
 • Zredukowanie cieni pod oczami.  Karboksyterapia jest jedną z niewielu dostępnych na rynku metod redukcji cieni pod oczami. Zabieg wykonuje się w serii, najlepiej 5-6 razy w miesiącu. Utworzenie sieci nowych, elastycznych kapilar na skutek aktywacji czynnika wzrostu naczyń VEGF powoduje przywrócenie mikro krążenia. Cienie pod oczami zmniejszają się przez zwiększenie przepływu tkankowego.
 • Zmniejszenie blizn i rozstępów. Wykonanie zabiegu na obszar ciała objęty blizną lub rozstępami powoduje wyraźne zmniejszenie ich widoczności już po 3 zabiegach. Na skutek przepływu CO2 podanego śródskórnie następuje przebudowa tkanki bliznowatej. Zabiegi w wielu przypadkach prowadzą do całkowitej redukcji zmiany
 • Redukcja tkanki tłuszczowej. Karboksyterapia sprawdza się w redukcji nagromadzonej tkanki tłuszczowej zarówno na małych jak i większych obszarach. Realizację celu ułatwiają dostosowane programy zabiegowe. Wprowadzony pod skórę CO2 częściowo zmienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Wzmożony drenaż limfatyczny, aktywowany poprzez zwiększenie ukrwienia prowadzi do poprawy metabolizmu oraz wydalenia uwolnionego tłuszczu.
 • Zmniejszenie zmarszczek. Lokalna przebudowa tkanek, dostarczenie składników odżywczych oraz wzrost natlenienia, następuję na skutek wzrostu dwutlenku węgla. Następuje produkcja nowych włókien kolagenu i elastyny co powoduje ujędrnienie skóry.
 • Teleangiektazje. Zwiększenie aktywności naczyń krwionośnych powoduje tworzenie nowych kapilar i poprawy funkcjonowania tych już istniejących. Teleangiektazje widoczne na skórze ulegają stopniowemu zmniejszeniu.
 • Łuszczyca. Podany CO2 reguluje gospodarkę wapniową poprzez aktywność cAMP i Comp w skórze dotkniętej łuszczycą. Ponadto podczas zabiegu dochodzi do zwiększenia natlenienia i odżywienia otaczających tkanek.
 • Karboksyterapia – skóra głowy lub ramiona – 180 zł
 • Karboksyterapia – uda lub pośladki lub brzuch – 230 zł
 • Karboksyterapia – uda + pośladki – 380 zł
 • Karboksyterapia – uda + pośladki + brzuch – 480 zł
 • Karboksyterapia – blizny lub rozstępy – od 100 do 300 zł