Znalezione obrazy dla zapytania terapia punktów spustowych

Terapia punktów spustowych

jest też nazywana terapią mięśniowo-powięziową. Jest to techniką, która głównie wykorzystuje różne formy ucisku na wrażliwe miejsca w tkance mięśniowej. Jej celem jest uwolnienie się od bólu i poprawa zaburzonych wzorców ruchowych.

Punkty spustowe (TrP, ang. trigger points) są znaną przyczyną bólów głowy, szyi i szczęki, bólów pleców w odcinku lędźwiowo-krzyżowym, objawów zespołu cieśni nadgarstka, łokcia tenisisty, i wielu rodzajów bólu stawów, mylnie przypisywanych zapaleniu stawów, zapaleniu ścięgien, zmianom zwyrodnieniowym ścięgien, zapaleniu kaletki maziowej lub uszkodzeniu więzadła. TrP mogą być odpowiedzialne za bóle przewlekłe i niepełnosprawność.

Punkt spustowy

to mały węzeł przykurczu w tkance mięśniowej. Stałe napięcie włókien punktu spustowego powoduje zaburzenie krążenia w okalającym go obszarze tkanki. Powstałe w skutek tego nagromadzenie produktów metabolizmu oraz niedotlenienia i brak wystarczającego zaopatrzenia w substancje odżywcze, niezbędne do prawidłowego przebiegu procesów metabolicznych, może utrwalić punkty spustowe na wiele miesięcy i lat – aż do czasu interwencji terapeuty. TrP odznacza się dużą bolesnością uciskową wywołującą ból w innych miejscach ciała (ból rzutowany)

Rozróżniamy punkty spustowe: centralne i satelitarne oraz aktywne i ukryte. Aktywny punkt spustowy wywołuje ból we wszystkich pozycjach dnia codziennego od aktywności mięśniowej poprzez stanie aż do spoczynku. Natomiast ukryty punk spustowy wykazuje bolesność poprzez palpację.

.
.

SZCZEGÓŁY ZABIEGU:
  • Terapia Punktów Spustowych ’30 –  80 zł
  • Terapia Punktów Spustowych ’45 – 110 zł
  • Terapia Punktów Spustowych ’60 – 140 zł